מאמרים האחרנים

 • מתיחת עור בעזרת חוטים – החלופה ללא ניתוח למתיחת פנים

  מתיחת עור בעזרת חוטים – החלופה ללא ניתוח למתיחת פנים

  מתיחת פנים באמצעות ניתוח איננה עוד האופציה היחידה למתיחה ושיפור קונטור הפנים. מעבר לשימוש בנוירו–מודולטורים כגון בוטוקס ודיספורט על–מנת להרפות את השרירים ההיפראקטיביים, ובמילוי עורי (פילרים) בכדי להגדיל את הנפח שאבד, גם לייזרים מהדקי עור וטיפולים בתדר רדיו מהווים שיטות מעולות להפחתת ההשפעה של כוח המשיכה והתפרקות הקולגן. מתיחת עור בחוטים המוכרת גם על–פי השמות

 • הנחיות לטיפול נגד הזדקנות העור (אנטי-אייג'ינג): מה נכון ולאיזה גיל?

  הנחיות לטיפול נגד הזדקנות העור (אנטי-אייג'ינג): מה נכון ולאיזה גיל?

  למרות שתהליך הזדקנות העור עקב חשיפתו לשמש (פוטו–אייג'ינג) משפיע על כל אדם באופן שונה, ישנו מגוון שיטות למניעה וטיפול בבעייה הזאת שמתבססות על השינויים הפיזיולוגיים שחלים בעור. שני מומחים לרפואת עור חלקו איתנו את האסטרטגיות והשיטות בהן הם משתמשים על–מנת לסייע בעצירה ושיפור של סימני הפוטו–אייג'ינג אצל מטופליהם תוך התחשבות בגנטיקה, תווך הגילאים, סגנון חיים

 • הזדקנות העור: הניואנסים הגנטיים

  הזדקנות העור: הניואנסים הגנטיים

    העור מזדקן בשני תהליכים שונים זה מזה: הזדקנות פנימית וחיצונית. הגורמים החיצוניים הינם אחראים אך ורק ל-10% מהזדקנות העור ומתבססים על ה-DNA והתבטאות הגן. ישנם שינויים שמתרחשים בעור באופן טבעי בשל הלוך הזמן אך לגנטיקה יש תפקיד כביר בהזדקנות הפנימית. בעוד שסולם פיצפטריק ומודל המורשת הגלובלית (The Fitzpatrick Scale and the Global Heritage Model)

 • באיזה גיל כדאי להפסיק את הטיפולים הקוסמטיים?

  באיזה גיל כדאי להפסיק את הטיפולים הקוסמטיים?

  על–פי מאמר דעה שהתפרסם ב– JAMA Dermatology, כאשר אנו מחליטים אילו גילאים מתאימים לטיפולים קוסמטיים, השאלה איננה כ"כ "איזה גיל הוא צעיר מדי?" אלא "איזה גיל הוא זקן מדי?" מחברי המאמר (Heather K. Hamilton, M.D., and Kenneth A. Arndt, M.D.) כותבים כי קווי הפנים העמוקים שמתפתחים עם הזדקנות המטופל "נגרמים ע"י הקיפול החוזר של העור

 • מזותרפיה

  mezotherapyהעור הוא אחד האיברים החשופים ביותר בגוף האדם. בניגוד לאיברי הגוף האחרים, את השינויים במורפולוגיה שלו או בתפקודו עקב הזדקנות, ניתן לראות או לזהות הרבה יותר מהר מאשר את האיברים האחרים אשר אינם גלויים. עם קידום הרפואה ושיפור ברמת החיים, אנשים חיים היום חיים הרבה יותר ארוכים ובריאים.

 • וטים קוריאניים, מזוחוטים, חוטי מירקו

  woman5מזוחוטים  מהווים הזדמנות חדשה וייחודית לתיקון של קווי מתאר של הפנים ומתיחת אזורי פנים וצוואר נפולים. הטכנולוגיה להחדרת מגוון חוטים למטרת הרמה של עור הפנים ואזורי גוף אחרים נמצאת בשימוש מזה זמן רב. בעבר, חוטים העשויים מחומרים שונים הוחדרו לתוך האזורים הבעייתיים ונשארו בהם לצמיתות.

 • הצערת ידיים

  handsיחד עם הפנים, הצוואר והמחשוף, הידיים הם האזורים הבולטים ביותר של הגוף שדורשים טיפול הצערתי. בדומה להזדקנות עור הפנים, הזדקנות עור הידיים נגרמת ע"י אובדנם והתפרקותם ההדרגתית של סיבי קולגן ואלסטין ורקמות החיבור המספקים לעור תמיכה תחתית.

 • קמטים

  stretch_marksהעור שלנו עובר שני סוגים של הזדקנות. הראשון הוא הזדקנות תורשתית או גנטית, כאשר הגוף מפסיק לייצר קולגן ואלסטין בגיל 25.

 • בוטוקס, הזרקות בוטוקס

  softliftingאחד הסימנים הראשונים של ההזדקנות הוא הופעת קווים על פני העור. עם הזמן קווים אלו מעמיקים והופכים לקמטים. בוטוקס משמש לעצירת פעולת השרירים הגורמים להופעת קווים ולקמטים להיווצר.

 • שפתיים, עיצוב שפתיים

  lipsבעשורים האחרונים בתרבות המערב חלה עלייה דרמטית בטיפולים אסתטיים, עם דגש הולך וגובר על השגת אידיאלים אסתטיים ושמירה על מראה צעיר. שפתיים מלאות הפכו רצויות יותר ויותר ככל שהן נחשבות לאידיאל האסתטי המסמל נעורים, חיוניות וחושניות.

 • תיקון אף

  woman8ניתוח אף הוא אחד הטיפולים קוסמטיים הפופולריים והמבוקשים ביותר. במשך שנים רבות, תיקון האף היווה טכניקה כירורגית טיפוסית המשפרת פגמים רבים של אחת התווי הפנים החשובים ביותר, אלא שבאופן מובן, מטופלים רבים חוששים מהניתוח בשל סיבוכים פוטנציאליים והסיכון לקבל תוצאות בלתי-רצויות. עם ההתקדמות בתחום הזרקת חומרי מילוי, מטופלים רבים בעלי פגמים קלים באף עקב בעיות אנטומיות או גורמי הזדקנות, פונים לקבלת תיקון פשוט וקצר של פגמי האף לעומת או כהקדמה לניתוח.

 • גבות, הרמת גבות

  Brow-Liftמכלל גבה-עפעף הינו אזור שבו שיפורים קלים עשויים להיות מתורגמים לתוצאות אסתטיות מעולות. המיקום והצורה אידיאליים של הגבה משתנים במידה ניכרת עם גיל, מין, תרבות, ומגמות אסתטיות עכשוויות. ברוב ההיבטים, אסתטיקת גבות במידה רבה נותרה ללא שינוי, למרות שבמהלך השנים האחרונות נצפו בה כמה שינויים קלים.מיקום הגבות משתנה אצל גברים ונשים ונוטה לשקוע עם התקדמות הגיל בשל השפעת כוח המשיכה ועקב הקטנת התמיכה שניתנת על ידי הרקמות הרכות.אין צורת גבה אידיאלית שתתאים לכל האנשים.

 • נשירת שיער

  alopeciaנשירת שיער, המכונה גם התקרחות, יכולה להיות תופעה זמנית או קבועה והיא משפיעה על גברים ונשים כאחד. האטיולוגיה של נשירת שיער היא רב- גורמית. למרות שחוסר איזון הורמונלי מהווה גורם עיקרי בבעיה, ישנם גורמים אחרים כגון אורח חיים וסיבות גנטיות.

 • עיניים שקועות

  darc_circlesגם אם שאר הפנים והגוף עדיין נראים צעיר, עיניכם הם הדבר הראשון שאנשים שמים לו לב. סימני הזדקנות באזור זה יכולים למשוך אליהם את כל תשומת הלב. עיגולים כהים מתחת לעיניים מופיעים בשל מגוון סיבות, לכן חובה לקבוע את הגורם הקליני על-מנת להתאים את הטיפול הנכון.

 • עיצוב לחיים

  cheekbonesעצמות לחיים בולטות הינן סימן ההיכר של יופי בתרבותנו. גברים ונשים עם עצמות לחיים חזקות וגבוהות משדרים מראה בריא וצעיר. כאשר עצמות הלחיים שלך שטוחות, הדבר עלול לגרום למראה עייף או מזדקן.

 • יצוב סנטר

  woman1קו הלסת וסנטר משדרים כוח ונעורים, והם תווי פנים מושכים גם בנשים וגם בגברים. הוכח כי אדם שמראהו מושך יותר משל האחרים מקבל תמיד את הטוב בחיים: קידום בעבודה, יצירת קשר טוב והעדפת אדם זה על פני אחרים. כל זה מתאפשר בזכות תכונות אופי חזקות יותר.

 • הצערת צוואר

  woman3מאפייני צוואר צעיר הם מרקם עור טוב ואלסטי, קו הלסת מודגש וזווית ברורים בין הסנטר לבין הצוואר.

 • ביורויטליזציה

  hydrationביורויטליזציה היא טיפול שתוכנן במיוחד כדי לשפר את הלחות והאלסטיות של העור, והתוצאה היא מראה רענן יותר שמעניק זוהר טבעי ובריא לעור הפנים, הצוואר, המחשוף והידיים.

 • פילינג

  woman6אחד הגורמים המשפיעים ביותר על בריאות העור הוא קצב ההתחדשות וחילוף תאי העור. אצל ילדים תהליך זה הוא מואץ ושכבות העור מתחדשות בקצב מהיר. אולם ככל שעוברות השנים תהליך זה מואט והעור נראה פחות רענן, שקוף וזוהר כמו בשנות הנעורים.

 • הזעת יתר

  hyperhydrosisהזעה היא תגובה נורמאלית לעליית טמפרטורת הגוף והוא מנגנון חשוב לשחרור חום הנוצר ממקורות פנימיים וגם ממקורות חיצוניים. הזעת יתר מתארת מצב של הזעה מעבר לנדרש לאיזון פיזיולוגי או לאיזון טמפרטורת הגוף. כמות ההזעה שתיחשב כהזעת יתר אינה מוגדרת ומשתנה מאדם לאדם. אצל מטופלים הסובלים מהזעת יתר, אין שינויים היסטופתולוגיים בבלוטות הזיעה וכן אין להם מספר רב יותר של בלוטות זיעה.

 • טיפולים לגברים

  man13טיפולים קוסמטיים הופכים לנושא פופולרי של שיחת יומיום ככל שהחברה נהיית פתוחה יותר כלפי הנושא וכל היבטיו.במידה מסוימת, עבור אנשים רבים טיפולים קוסמטיים מהווים היום חלק הכרחי ונורמלי בחייהם.